با اکسیر هارمونی را به مغز و روان خود بازگردانید.

شما اینجا هستید : 

 • نوروفیدبک و افسردگی

  • عدد

  • واحد شمارش :

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر ارائه دهنده خدمات نوروفیدبک، نوروفیدبک و افسردگی ، نوروفیدبک و اضطراب می باشد .

نوروفیدبک و افسردگی:

مغز ما ساختاری پیچیده و کارکردی خارق العاده دارد. سلول های بسیارکوچکی به نام نورون ساختار مغز ما راتشکیل می دهند. تعداد این سلول ها در مغز انسان در حدود 100 بلیون است. نورون ها مسئول تولید امواج الکتریکی هستند که ما آنها را به نام امواج مغزی می شناسیم. هر یک از این امواج دارای ویژگی های معینی هستند و کارکرد مخصوص به خود را دارند. ارتباط بین دسته ای معینی از سلول های مغزی سبب ایجاد افکار، احساسات و اعمال معینی می شود. این ارتباط به کمک همین امواج مغزی صورت می گیرد.

نوروفیدبک در واقع تکنیکی برای کنترل و تنظیم امواج مغزی است. ما در حالت عادی قادر به کنترل و تغییر این امواج نیستیم زیرا به نحوی تولید این امواج آگاهی نداریم. اما نوروفیدبک می تواند ما را نسبت به امواج مغزی مان آگاه سازد. عملکرد نوروفیدبک همانند بیوفیدبک است. در این روش امواج مغزی توسط سنسورهایی که یه سر متصل می شود جمع آوری می شود و بوسیله یک کامپیوتر نمایش داده می شود. نوروتراپیست(درمانگر) اطلاعات بدست آمده را به فرد برمی گرداند یا به نوعی فرد را از آن آگاه می سازد به این کار ارائه بازخورد گفته می شود. بدین وسیله می توانیم امواج مغزی خود را با دریافت بازخوردهای بسیار سریع تنظیم کنیم. تمام بازخورد ها در قالب بازی های کامپیوتری ارائه می شوند. به طور مثال زمانی که به توانیم در یک بازی، قایق را در مسیر خود به جلو برانیم موج مطلوب ما در حال تولید و تقویت است. منطق این کار همان شرطی سازی عاملی است. بازخورد مثبت (همانند جلو رفتن قایق) منجر به تقویت و یا افزایش موج مناسب خواهد شد. زمانی که این تمرین در فواصل زمانی مشخصی اجرا شود و ادامه پیدا کند مغز یاد می گیرد که چگونه امواجی تولید کند که منجر به عملکرد بهتر شود. کار اصلی را خودمان انجام می دهیم و دستگاه تنها به ما مسیر درست را نشان می دهد.

کاربرد های درمانی نوروفیدبک:

نوروفیدبک در درمان اختلال کمبود توجه / بیش فعالی (ADHD)، اختلال های یادگیری، اضطراب، افسردگی، اختلال های خواب، صرع موثر است. همچنین نوروفیدبک تکنیکی شناخته شده در ارتقا عملکرد مدیران، هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان است. بالارفتن تمرکز و توجه، بهبود حافظه، افزایش آرامش و برقراری تعادل روحی و جسمی از تاثیرات نوروفیدبک در ارتقا عملکرد این گروه است.

  • ایران - تهران - شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان فلامک شمالی، خیابان حیدریان، پلاک 18

  • نشانی :

  • 0098 - 21 - 88078844 - - 88078585 - - 88571800

  • تلفن:

  • فکس :

ارسال پيام به شرکت

اگر عضو نمايشگاه باشيد مي توانيد تاريخ و زمان مشاهده پيام خود و همچنين پاسخ ارائه دهنده اين محصول به پيام خود را نيز مشاهده نماييد. در صورت تمايل مي توانيد عضو نمايشگاه شويد

فرستنده:

نام و نام خاوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

گيرنده:

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر

   

عنوان پيام:

متن پيام:

 این کد را وارد کنید :    1525

   توجه: هنگام ارسال پيام، IP شما ذخيره خواهد شد - 3.236.232.99

آدرس :

تلفن  : 0098 - 21 - 88078844 - - 88078585 - - 88571800

فکس :

نشانی : ایران - تهران - شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان فلامک شمالی، خیابان حیدریان، پلاک 18